Jane Iredale - prezes i założyciel w 1994 roku firmy Iredale Mineral Cosmetics. Jako pierwsza w branży stworzyła linię kosmetyków do makijażu, oferującą korzyści pielęgnacyjne dla skóry.

Inspiracją Jane Iredale do stworzenia makijażu mineralnego, były jej doświadczenia w przemyśle rozrywkowym z aktorkami oraz modelami, zmagającymi się z niepożądanymi efektami stosowania dużej ilości różnych rodzajów makijażu takimi jak: nadwrażliwość czy choroby skóry. Jane Iredale była również świadkiem ujemnego wpływu tych defektów na ich kariery, stan psychiczny i poczucie własnej wartości. Jane zawsze myślał o makijażu jako istotnym elemencie wpływającym na dobre samopoczucie kobiet, będącym zarazem łatwym do osiągnięcia. Dlatego jej pudry mineralne to jednocześnie podkład, puder, korektor i ochrona słoneczna w jednym i dlatego również, każdy produkt w linii kosmetyków jane iredale jest wielofunkcyjny.

Głównym celem kosmetyków mineralnych Jane Iredale jest to aby wyglądały świetnie, kobiety czuły się z nimi świetnie oraz przynosiły korzyści skórze. Dodatkowo produkty muszą być łatwe do stosowania, tak aby ich aplikacja była możliwa w jak najkrótszym czasie.

„Moim celem jest przede wszystkim troska o zachowanie zdrowej i pięknej skóry, dlatego też nasz makijaż został stworzony z myślą, by pomóc jej uzyskać idealną kondycję i naturalny wygląd. Pragniemy stale rozwijać ofertę naszych efektywnych produktów, a makijaż który leczy w dodatku sprawia, że wyglądamy pięknie.

Oto moje credo.” - Jane Iredale

Jane Iredale urodziła się w Anglii i jako młoda kobieta przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. Podczas studiów licencjackich rozpoczęła swoją karierę w przemyśle rozrywkowym, pracując najpierw, jako reżyser castingu, a następnie, jako scenarzysta i producent, zarówno w Nowym Jorku, jak i w Los Angeles. Jej kariera prowadziła od filmu, telewizji i teatru, do stworzenia linii produktów do makijażu o jej imieniu i nazwisku. Wraz z wprowadzeniem na rynek podkładu Amazing Base, co miało miejsce w 1994 roku, przedstawiła produkty do makijażu mineralnego, które pielęgnują skórę i jej nie podrażniają.

W chwili obecnej marka Jane Iredale pozostaje najwyżej cenionym makijażem wśród klinik medycznych, gabinetów kosmetycznych i ośrodków SPA w Stanach Zjednoczonych oraz ponad 40 krajach na całym świecie.

Oficjalna strona: www.janeiredale.com

 

Czym wyróżnia się makijaż jane iredale?

Jakość formuły zawartej w produktach dostarcza korzyści pielęgnacji skóry. Używamy najwyższej jakości składników w celu zapewnienia zadowolenia z rezultatów stosowania, możliwości pokrycia, sposobu aplikacji i konsystencji produktów. Nasze minerały odpowiadają najwyższej możliwej dostępnej technologii, która gwarantuje szeroką ochronę słoneczną. Nasza dbałość o jakość sprawia, że w składzie produktów znalazły się także witaminy i przeciwutleniacze o farmaceutycznej jakości, które są pozyskiwane z ekologicznych upraw.

Cztery w jednym. Nasze wielozadaniowe produkty, takie jak: Amazing Base Loose Mineral Powder, PurePressed Base, Glow Time oraz Dream Tint dostarczają czterech bardzo ważnych funkcji w jednym: podkładu, korektora, ochrony przeciwsłonecznej i korzyści z pielęgnacji skóry.

Pokrycie. Z uwagi na to, iż przy produkcji używamy czystego pigmentu bez wypełniaczy, takich jak talk, nasze pudry, podkłady i korektóry dają wyśmienite pokrycie i to stosując jedynie niewielką ilość produktu.

Nie zatykają porów skóry. Nasze bazy, podkłady, pudry tworzą barierę ochronną, przy jednoczesnej możliwości oddychania i prawidłowego funkcjonowania skóry. Badania laboratoryjne potwierdzają, że wszystkie nasze produkty nie blokują porów.

Ochrona przeciwsłoneczna. Sześć produktów marki Jane Iredale otrzymało rekomendacje Fundacji raka Skóry. Aby uzyskać takie potwierdzenie, producent musi dostarczyć dane naukowe wskazujące, że jego produkty odpowiednio i bezpiecznie pomagają w zapobieganiu uszkodzeń posłonecznych powstałych na skórze.*

Przyleganie. Nasze minerały, związane razem podczas aplikacji, tworzą barierę odporną na wysuszanie, fałdowanie i rozmazywanie. W prosty sposób można je usunąć za pomocą środka do demakijażu lub naszej specjalnej, wykonanej z cieniutkich mikrowłókien rękawicy Magic Mitt, która do skutecznego oczyszczenia skóry wymaga jedynie wody.

Minimalne ryzyko alergii. Nasze produkty są potwierdzone badaniami: alergologicznymi, klinicznymi i dermatologicznymi w celu uniknięcia wszelkich składników, które mogłyby uczulić skórę.

Działanie łagodzące. Dokonaliśmy świadomego działania, włączając do produktów składniki o działaniu uspokajającym i łagodzącym, ponieważ wierzymy, że to działanie może przyczyniać się do zdrowej kondycji skóry.

Naturalne środki konserwujące. W naszym makijażu, w którym konserwanty są niezbędne, użyliśmy kombinacji naturalnych środków, wykluczając jednocześnie parabeny i fenoksyetanole.

Rozmiar cząstek. Testowaliśmy wszystkie nasze minerały w warunkach laboratoryjnych. Wyniki, pokazują, iż nie ma nanorozmiaru minerałów w ani jednym naszym produkcie.

Zakres kolorystyczny. Szeroka gama kolorów naszych produktów wystarcza do zaspokojenia potrzeb klientów w ponad 40 krajach.

Wykończenie makijażu. Naturalne, wysokiej jakości minerały wchodzą w interakcję ze światłem. To jest to, co daje naturalny efekt. Nasza linia obejmuje różnorodne produkty, które zapewniają szeroki zakres wykończenia makijażu, od połyskliwego do pełnego – matowego, od luminescencyjnego do aksamitnego.